Shqiperia

Zjarr në Theth, terreni vështirëson shuarjen e flakëve

Parku Kombëtar i Thethit është përfshirë pasditen e sotme nga një vatër zjarri. Mësohet se flakët janë përhapur në një zonë ku terreni është i vështirë.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për ‘BalkanWeb’ se forcat e zjarrfikëses nuk mund të ndërhyjnë për shkak të terrenit të thyer, por edhe për faktin se bien gurë dhe pisha të djegura.

Ndërkohë, nëse zjarri avancon, pritet të ndërhyhet me helikopter.
Burimi: BalkanWeb