Shqiperia

Zjarri në Skëndërbegas të Gramshit, digjen 15 Ha pyje e kullota

Një zjarr i fuqishëm ka rënë ditën e djeshme në zonën pyjore në qendrën administrative Skenderbegas.

I favorizuar nga era e fortë, flakët kanë shkrumbuar rreth 15 ha sipërfaqe pyjore por dhe drurë pishe.

Ndërkohë, pas ndërhyrjes së shërbimit zjarrfikës dhe forcave të shërbimit pyjor, të ndihmuar edhe nga banoret e zonës, kanë bërë të mundur izolimin e zjarrit./tpz

OPINIONE

INTERVISTA