Shqiperia

10 vite në NATO, humb ndjenjat një nga efektivët e FA

Një nga efektivët e Forcave të Armatosura ka humbur ndjenjat në sheshin “Nënë Tereza”.

Dosja.al ka siguruar foton e efektivit, i cili ka rënë në tokë, në momentin që ndodhej i rreshtuar mes 3500 kolegëve të tij në sheshin “Nënë Tereza”.

Në foto shihet teksa kolegët e tij mundohen ta ngrenë dhe i japin ndihmën e parë.

Ministria e Mbrojtjes ka organizuar ditën e sotme aktivitete të ndryshme në kuadër të 10-vjetorit të futjes së Shqipërisë në NATO.

Teksa të pranishëm në shesh janë ministra dhe shefa shtabesh të vendeve anëtare të NATO-s, dhe avionët e NATO-ës do të japin një paradë fluturimi në qiellin e Tiranës.

Etiketa