KategoriOpinion

Opinion

Islami, hoxhallaret dhe Muc Nano

Kliti Kote Mustafa Nano eshte nje nga kritiket me te medhenj te Islamit ne Shqiperi. Ndryshe nga shume muslimane qe e shohin Mucin me nje urrejtje...

Opinion

BOTA KA HYRË NË LUFTË!

Savash Veliu Me këtë analiz do shpërfaqim gjendjen e sotme të botës e cila veç është zhytur në Luftë Botërore ndryshe nga Luftërat e zakonta të...

Opinion

Hipokrizia të lë pa frymë

Nga Evelyn Hecht-Galinski 3 maj 2022 Ironikisht, Sekretari amerikan i Shtetit Blinken dëshiron të na ndriçojë për të drejtat e njeriut, lideri i...

Opinion

Aleanca e MI6, CIA dhe Bandéristes

Nga Thierry Meyssan Pasi tregoi se lufta në Ukrainë u përgatit nga Straussianët dhe u shkaktua më 17 shkurt nga sulmi i Kievit në Donbass, Thierry...

Opinion

Lufta e Putinit

Nga Gilad Atzmon Putin nuk është një gjeneral ushtarak. Ai është një udhëheqës modernist, një spiun i trajnuar dhe një strateg që kupton se lufta...

Opinion

A ka nazistë në Ukrainë?

Shaban Burri Jo. Në Ukrainë nuk gjen njerëz përgjegjës për vrasjen e hebrenjve. Vërtet të gjithë kanë vdekur shumë kohë më parë, por mund të gjesh...