TE FUNDIT

SHQIPERIA

Krim horror në Durrës/ 50-vjeçari i zhdukur gjendet i varrosur në oborrin e shtëpisë, policia akuzon të bijën 19-vjeçare

BOTA

Kanadë, gjykatësja vendos se vrasja e familjes muslimane ishte “akt terrorist”

SOCIALE

Eurostat/ Inflacioni në Shqipëri mbi mesataren e BE-së, në Janar 2024 çmimet u rritën me 4%

SHQIPERIA

30-vjeçarja gjendet e varur në tualetin e shtëpisë në Delvinë

BOTA

Muxhahedinët sulmojnë serverat e sistemit gjyqësor në Iran

BOTA

Izraeli ka arrestuar 7.170 palestinezë në Bregun Perëndimor që nga 7 tetori

BOTA

Eurodeputeti belg: Dërgimi i armëve Izraelit është bashkëfajësi e drejtpërdrejtë në gjenocid

SHQIPERIA

Punimet për linjën hekurudhore Tiranë-Durrës, ARRSH: Do të ketë bllokim rrugësh

OPINION

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

BOTA

Kisha ruse shpërthen kundër Vatikanit për bekimet e homoseksualëve

RAJONI

Vendimi për dinarin, BE konfirmon ftesën për Kurtin dhe Vuçiçin: Në Bruksel më 27 shkurt

BOTA

Ministri izraelit: Janë përgatitur “procedurat e nevojshme” për mbylljen e televizionit Al Jazeera

BOTA

Lavrov: Përmasa e tragjedisë në Gaza po nënvlerësohet qëllimisht

SOCIALE

Minatorët protestë para Ministrisë së Infrastrukturës, kërkojnë miratimin e statusit të veçantë, thirrja për ministren Balluku: Presim përgjigje!

BOTA

Izraeli vrau 1.070 palestinezë në Rripin e Gazës në 10 ditët e fundit

SHQIPERIA

“Tentuan t’ia faturonin opozitës ligjin për amnistinë”, Bardhi për marrëveshjen me Italinë për emigrantët: Cënon Kushtetutën!

SOCIALE

Cilat do të jenë përfitimet nga rehabilitimi i hekurudhës Tiranë – Durrës? Raporti i Institutit Ndërkombëtar për Zhvillim: 270.34 milionë euro

SHQIPERIA

Kërkon 84 vota, PS voton në Kuvend heqjen nga rendi i ditës të ligjit për Amnistinë Penale

BOTA

Shefi i diplomacisë turke kërkon nga G20-ta të luajë “rol më aktiv” në arritjen e armëpushimit në Gaza

SOCIALE

Turqit e ndërtimit, bareve dhe restoranteve kryesojnë punësimet e të huajve në Shqipëri; AKPA: Numri i të huajve me leje pune u rrit 18% për 2023

SHQIPERIA

Sot seancë, qytetarë dhe shoqëria civile protestë jashtë Kuvend

BOTA

Krye-avokatja e IDF-së: Sjellja e ushtarëve izraelitë në Gaza ka kaluar “pragun kriminal”

SOCIALE

Të dhënat alarmante për autizmin dhe diagnoza shoqëruese, çfarë ndodh në Vaun e Dejës?!

BOTA

Në sulmet e Izraelit në Gaza vriten 19 palestinezë, përfshirë një gazetar

SHQIPERIA

Sot do të votohet marrëveshja me Italinë për refugjatët, Amnistia “peng” i 84 votave, pritet sërish kaos në Kuvend

BOTA

Akuza për përdhunim dhe një seri veprash seksuale, arrestohet Peshkopi australian. Si nisi hetimi me urdhër të Papës

OPINION

Si “bamirësitë” britanike po ndihmojnë gjenocidin izraelit në Gaza

BOTA

Venezuela dhe Kolumbia mbështesin presidentin brazilian, i cili e krahasoi pushtimin e Gazës me Holokaustin

SHQIPERIA

Shoqata “Asila” u dogj. Gjergji Thanasi: Muxhahedinët e Manzës vijnë ende rrotull!

OPINION

PS ‘peshkon vota’ nga Berisha dhe u jep amnisti zyrtarëve të dënuar nga Gjykata e Posaçme

SHQIPERIA

Ndryshime në qeveri, shkarkohet nga detyra zv.ministrja e Arsimit, u denoncua pak muaj më parë nga Rithemelimi

BOTA

Ministrja izraelite Strook pretendon se territoret e pushtuara palestineze tani i përkasin Izraelit

SHQIPERIA

RAJONI

BOTA

KULTURA

HISTORIA

ISLAMOFOBI

KARIKATURA

Na ndiq

Më të lexuarit