Shqiperia

10-vjeçari vret me thikë vëllanë 13 vjeç në Fier

Një ngjarje tragjike është shënuar mesditën e së mërkurës në qytetin e Fierit, ku në ambientet e spitalit të këtij qyteti ka ndërruar jetë një 13-vjeçar.

Policia bën me dije se rreth orës 10:50, ka shkuar i shoqëruar nga familjarët në Spitalin e Fierit Gj.V, 13 vjeç, banues në fshatin Baltëz, i cili nga hetimet paraprake dyshohet se pas një grindje me njëri-tjetrin, vëllai i tij i vogël, shtetasi i mitur K.V, 10 vjeç, ka marrë thikën dhe e ka goditur.

Si pasojë e plagëve të marra, shtetasi Gj.V ndërroi jetë në Spitalin e Fierit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Etiketa