Bota

Ankara – Ministria e Mbrojtjes: Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe kundër njerëzimit

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Ministria e Mbrojtjes Kombëtare bëri me dije se Armenia vazhdon të shënjojë rrethet e Goranboy, Tartar, Agdam dhe Fuzuli duke vrapuar pas një dredhie tinëzare.

“Në përpjekje për ta përhapur luftën në vendbanime të tjera civile jashtë Karabakut, Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe kundër njerëzimit”, nënvizoi Ministria.

/trt