Bota

Arabia Saudite hakoi njeriun më të pasur në botë Jeff Bezos?

Një hetues i udhëheqësit të Amazon, Jeff Bezos, thotë se Arabia Saudite ka hakuar telefonin e Bezos dhe i është qasur të dhënave te tij.

Gavin de Becker ishte punësuar nga Bezos për të gjetur se si mesazhet e tij private u zbuluan në tabloidin “National Enquirer”.

Arabia Saudite ende nuk ka komentuar lidhur me këto pretendime.

OPINIONE

INTERVISTA