Shqiperia

Arrestimet për ‘Teatrin’, Lëvizja Vetëvendosje proteston para Gjykatës: Lironi aktivistët

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë dhe shoqëria civile proteston para Gjykatës së Tiranës duke kërkuar lirimin e të arrestuarve.

Mes të arrestuarve është edhe kreu i Vetëvendosjes Tiranë, Boiken Abazi ndërkohë që një prej anëtarëve të kësaj partie, znj. Gerarda Demiraj shprehet se ndaj aktivistëve është ushtruar dhunë policore si dhe i ka kërkuar Gjykatës të jetë sy hapur dhe të lirojë protestuesit./BW

OPINIONE

INTERVISTA