Astronauti francez fotografon Stambollin nga hapësira

Astronauti francez Thomas Pesquet ka shpërndarë në median sociale fotografi të Stambollit të cilat i ka shkrepur nga hapësira, raporton Anadolu Agency (AA).

Pesquet, astronaut i Agjencisë Hapësinore Evropiane (ESA), ka publikuar në llogarinë e tij në median sociale fotografitë e Stambollit të shkrepura nga hapësira dhe ka shkruar se pozita strategjike e Stambollit vërehet edhe nga hapësira.

“Pozita strategjike e Stambollit është e qartë edhe nga hapësira. Ai mundëson kalim në detin e zi përmes ngushticave. Qyteti është shumë dinamik edhe në tokë, edhe në det”, ka shkruar astronauti francez.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne