Shqiperia

Atentat në Durrës, vritet 40-vjeçari Edmond Çekiçi

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur sot qytetin e Durrës.

Viktima është 40-vjeçari Edmond Koçi, i njohur ndryshe si Edmond Çekiçi, i cili ka qenë anëtar i bandës së Lul Berishës.

Njoftimi i policisë:

Më datë 20.03.2021, rreth orës 08:40, në lagjen nr.16, Durrës, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri e për pasojë ka mbetur i vrarë shtetasi E. K., rreth 40 vjeç.

Menjëherë forca të shumta Policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehja e zonës për kapjen e autorëve.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore në hyrje e në dalje të Durrësit si dhe në drejtim të Tiranës e Kavajës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes për të bërë të mundur identifikimin kapjen e autorëve.