Shqiperia

Basha e pranon: I dhash shansin e dytë Ramës

Kryedemokrati, Lulzim Basha i ftuar në emsionin “5 Pyetje nga Babaramo”, në Report TV referuar marrëveshjes së 17-majit, 2017 ka pranuar se ai vet i dha një shans i dytë Ramës për të qëndruar në pushtet.

“17 maji u imponua nga ata që mendonin se Ramës i duhej dhënë një shans i dytë”,- u shpreh Basha.

Sot për herë të parë kryeopozitari i Shqipërisë u tregua i sinqertë me popullin e tij. Ai vet pranoi se Edi Rama erdhi në pushtet me gjithë besimin dhe vullnetin e tij të lirë. Me këtë deklaratë Basha vulos qurravitjet lart e poshtë se pushtetin ia vodhi krimi.

Jo! Pushtetin vetë Lulzim Basha ia dha krimit.