Sport

Bayern Munich po përgatit ofertë për Zinedine Zidanen

Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet.

Te Bayern Munich në fakt, nuk janë të kënaqur me paraqitet e ekipit që tani është minus shtatë pikë.

Kjo është arsyeja pse klubi po mendon që të dorëzoj një ofertë te Zinedine Zidanen.

Ai është i papunë pas dorëheqjes si trajner i Real Madridit.

Francezi njihet si trajner i qetë dhe do të kishte marrëdhënie të mirë me udhëheqësit bavarez.

Nëse Kovaç nuk bindë, negociatat mund të shkojnë drejt ribashkimit.

Bayern përvec se ka mbetur prapa në kampionat as në Ligën e Kampionëve nuk ka treguar formë të mirë.

OPINIONE