Shqiperia Sociale

Berisha nxjerr foton: Tirana mbylli qepenat dhe u derdh në shesh

Ish-kryeministri Berisha ka nxjerrë një foto nga protesta që po zhvillohet në sheshin para Kryeministrisë duke pretenduar se kjo është një ndër protestat më të mëdha të zhvilluara në vend.

“Tirana sot si kurre ndonjehere me pare ul qepenat dhe derdhet ne shesh! sb”, shkruan Berisha.

Protesta e opozitës ka nisur në orën 11:00 dhe tashmë qytetarët janë mbledhur para sheshit tek Kryeministria duke kërkuar largimin e qeverisë.

OPINIONE