Bota

Bisedë telefonike Erdogan-Michel, diskutohet lufta kundër COVID-19

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel.

Sipas një njoftimi të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë është diskutuar bashkëpunimi në luftën kundër pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), marrëdhëniet Turqi-BE dhe çështjet rajonale./AA