Shqiperia

Bulqiza si Siberia/ Pamjet e frikshme ku dëbora dhe acari kanë pllakosur qytetin

Gjendja e motit në vend vazhdon të jetë e keqe në disa qytete. Ndërkohë që në Shkodër uji ka mbuluar zona të tëra në qytetet veriore dhe verilindje, kanë nisur reshjet e dëborës.

Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në Bulqizë ku qyteti i minierave është zgjuar sot nën një mot të acartë të ngjashme me vende si Siberia.

Këto janë pamjet që sjell Lapsi.al nga Bulqiza:

Lojtës Videosh

00:00
00:12

OPINIONE