Bota Shqiperia

Çifti shqiptar çudit policinë, trafik droge në ‘vezë kinder’

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh. Ata kishin gjetur një mënyrë të veçantë për të shitur drogën. Kishin kohë që e kryenin aktivitetin e tyre kriminal

Mediat italiane kanë bërë të ditur se policia ka arrestuar një 31-vjeçar shqiptar në Macerata, ndërsa gruaja e tij 25-vjeçare po hetohet në gjendje të lirë.

Nga sa bëhet e ditur, policia pas sinjalizimeve se merrej me trafik dhe shpërndarje droge, e kishin prej kohësh në gjurmim shqiptarin.

Ai e shiste kokainën të futur në vezët kinder, duke çuditur edhe policinë, e cila bëri të ditur se 31-vjeçari i mbante kontaktet me telefon me klientët që nga shtepia.

Më pas, në banesë, përmes shkallëve te brendshme bënte takimet në pjesën e garazhit me të interesuarit që do të blinin.

Shqiptari u kap mat sapo doli nga banesa, ndërkohë qe gruaja u ndalua pas kontrollit që iu bë në banesë. Aty u gjeten enë në formën e vezëve kindër, brenda të cilave ishte fshehur lënda narkotike, gati për treg, si dhe një sasi eurosh.

OPINIONE