Shqiperia

Citoi fjalët e ‘shenjta’ të terroristit të vrarë nga SHBA, Rama reflekton pas gabimit fatal dhe fshin postimin

Pas reagime të shumta në rrjet kreu i qeverisë në fshehtësi ka fshirë postimin me fjalët e “shenjta”.
Featured image of article: Citoi fjalët e ‘shenjta’ të terroristit të vrarë nga SHBA, Rama reflekton pas gabimit fatal dhe fshin postiminPostimi që ka fshirë Rama.

Kryeministri Edi Rama prej javësh tashmë çdo mëngjes publikon një shprehje që e quan të shenjtë. Por Rama sot bëri një gabim, zgjodhi që të uronte mirëmëngjës me fjalët e një terroristi të vrarë nga SHBA.

Anwar al-Awlaki ishte terrorist i Al Kaedas, që SHBA e ka ekzekutuar për rekrutim dhe organizim të akteve të rënda, por Rama e zgjodhi si një imam që kishte dhënjë një shprehje të shenjtë.

Pas reagime të shumta në rrjet kreu i qeverisë në fshehtësi ka fshirë postimin me fjalët e “shenjta”./Dosja/