Shqiperia

Denoncimi/ “Kreu i portit të Durrësit trafik droge me targa false”

Sali Berisha publikoi një denoncim të ardhur në adresë të tij, ku theksohet se disa persona kryejnë trafik droge në Durrës.

Denoncuesi vë gishtin mbi drejtorin e portit të Durrësit, i cili është vëllai Altin Bakajt, një personi me emër të ndryshuar pasi është dënuar në itali.

Sipas mesazhit të publikuar nga ish-kryeministri, këta persona trafikojnë drogë nëpërmjet targave të falsifikuara.

POSTIMI: 

Me targa te fallsifikuara benin transportin e lendeve narkotike!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“I nderuar z. Berisha, jam nje qytetar i Durrësit. Dua t’ju bej me dije se: Afrim Bakaj Drejtor i portit Durres ka vella Altin Bakaj e cili eshte me emer te ndryshuar pasi eshte denuar ne itali. Altin Bakaj ka qene zv drejtor i patentave ne Durres, ku ndante pazaret e fallsifikimit te targave (ky nip i Cine Avdylit) me Roni Shqiopa i grupit te saje qorrit dhe perdorues drroge gjithashtu. Me targat e falsifikuara keto benin dhe transportimin e lendeve narkotike. Anonim te lutem.”

OPINIONE