Bota

Deputetja shpërthen në ulërima në parlament kur merr vesh se i kanë vrarë vajzën (video)

CIUDAD DE MÉXICO, 08NOVIEMBRE2018.- La diputada morenista por el Distrito 14 (Veracruz) Carmen Medel recibió la noticia de que su hija había sido asesinada en dicho estado. Por tal motivo la sesión fue cancelada. Integrantes de las diversas bancadas subieron a la tribuna para escuchar el mensaje de condolencia del diputado Pablo Gómez. FOTO: GALO CAÑAS /CUARTOSCURO.COM

Deputetja meksikane Carmen Medel Palma,  ka nisur të qajë dhe të bërtasë gjatë një seance parlamentare, pas marrjes së një telefonate ku e  informonin se vajza e saj 22 vjeçare ishte vrarë. 

Carmen Medel Palma, mori lajmin e keq, që vajza e saj 22 vjeçare, Valeria Cruz Medel, ishte qëlluar nëntë herë në momentin kur ajo ka qënë duke u ushtruar ne palestër. Vajza e deputetes, ishte ngatërruar nga vrasësi me të dashurën e një banditi, sepse kishin ngjashmëri në pamje dhe frekuentonin të njëjtën palestër. Pra, ajo nuk ishte shënjestra e atentatit, por bëhet fjalë për një ngatërresë. 

Deputetja 59-vjeçare,  nisi të qajë dhe ulërasë,  pas marrjes së lajmit, ndërsa kolegët e saj u përpoqën ta ngushëllonin.

OPINIONE