Shqiperia

Dy orë operacion për kapjen e 71-vjeçarit që qëlloi mbi policinë, RENEA i afrohet banesës, pritet ndërhyrja

RENEA po vijon me operacionin për kapjen  e 71-vjeçarit Lefter Zhidru i cili po bën rezistencë brenda banesës.

Forcat RENEA kanë hipur në katin e dytë të pallatit, dhe ndodhen jashtë derës së 71-vjeçarit për të ndërhyrë.

Lefter Zhidru sot pas sherrit banal me gruan ka plagosur dy kalimtarë. Ai ka qëlluar edhe ndaj forcave të Policisë që u njoftuan pikërisht nga gruaja e tij./BW