E mbrojti publikisht biznesmenin, deputeti i PD ironizon imamin Ahmed Kalaja: Mos ka qenë në makinë me Begon e Ballën edhe ai?

Pak dite me pare, kur Greqia e liroi biznesmenin Edmond Bego, imami Ahmed Kalaja i doli ne mbrojtje publikisht me nje status ne rrjetet sociale Begos, per te cilin thoshte se ai e kishte shlyer dënimin, duke akuzuar PD-në se po shkelte mbi dinjitetin e tij.

Por sot ka reaguar kreu i grupit parlamentar të PD-së Emond Spaho, i cili pyet nëse hoxha ka qenë në makinë me Begon dhe deputetin socialist Taulant Balla kur u ndaluan nga policia greke.

“Mos ka qenë edhe hoxha në makinë me këta dy ‘të pafajshmit’ që i mori në mbrojtje?”, shkruan Spaho ne FB.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne