Opinion Shqiperia

Ekskluzive/ Kreministri Rama kthehet nga Stambolli me hematoma në kokë

NGA GJERGJI THANASI

Të dielën më 9 janar kryeministri Rama fluturoi nga Stambolli në Tiranë me Linjën ajrore “Turkish Airlines”, fluturimi me nr. TK 1073 Y. Kryeministri dhe shpura e tij e vogël u ulën në kolltukët Economy Class, ndërsa një grup biznesmenësh kinezë (dyqanxhinj te Rruga e Dibrës) ishin të vetmit pasagjerë te Business Class.
Në fotot, që shoqërojnë shkrimin duket kryeministri Rama i ulur në kolltukët e Economy Class. Në njërën nga fotot e kokës së kryeministrit, flokët e qethura shumë shkurt nuk e mbulojnë dot një gjurmë, (që ne beosojmë se është) hematomë. Duke mos qenë mjekë të specializuar në mjekësinë ligjore e lëmë në cmimin e lexuesit për të vlerësuar, nëse kemi të bëjmë me hematoma, ndonjë lloj sëmundje lëkure, pasojë anësore të përdorimit të ndonjë substance psikotrope apo ndonjë shkak tjetër për pasojën: këtë foto të kokës së kryeministrit Edvin Rama./ Gazeta Impakt