Islamofobi Shqiperia

Ekstremisti Eduart Ndocaj kerkon qe Skenderbeu te konvertoje myslymanet ne katolik

Ish-deputeti injorant mirditor Eduart Ndocaj ne nje postim qe ka bere ne instagram heroin e tribuve katolike shqiptare, Skenderbeun e ka portretizuar si Jezu Krishtin i cili duhet te bekoje dhe konvertoje shqiptaret per ne katolike. Mesazhi i tij ekstremist katolik i cili i ngjan mesazheve te Karaxhicit dhe Mlladicit ne Bosnje te cilat cuan ne masakren e Srebrenices ku te krishteret serbe vrane myslymanet boshnjake vetem pse ata nuk besonin Jezu Krishtin, ka nxitur reaksione ne rrjetet sociale. Ai e ka pikturuar Skenderbeun me nje kryq katolik dhe para tij vendos besimtaret qe i falen Allahut.

Gjergji bekoi ne shesh popullin e ti ne emër te zotit Jezukrisht AMEN . Gjergji i madhërishëm dhe fuqiplote, atleti i Jezu Krishtit. Bekoi te gjithë shpirtrat e përulur para tij, mbreti i shqiptareve dhe mbrojtësi i njerëzimit nga djalli sulltan me hordhitë e tij. Ai ju tregoi rrugën e gjere ku kishin humbur, rrugën e te pareve te tyre me origjine te krishtere, rrugën e Zotit. I bekoi edhe me ujin e bashkisë se Veliajt. I pa harruar është mbreti i shqiptareve Gjergj Kastrioti! Shkoni ne paqe bijtë e mi”, shkruan Ndocaj në Instagram.

Kur ndaj injorantit Ndocaj kane reaguar gazetaret ai ka vazhduar komentet me deklarata raciste dhe fashiste duke deklaruar se shqiptaret nuk jane turq dhe arabe, por sipas versionit te Hitlerit, jane arjane. Ndocaj me te cilin shqiptaret tallen neper media dhe rrjetet sociale dhe e krahasojne me Lek Plepin, kembengul se injorimi qe i bejne shqiptaret Skenderbeut, heroit te tribuve katolike, eshte tradheti. Ja dhe komenti i ish-deputetit injorant katolik:

E vërteta eshtë e dhimbshme gjithmonë po jemi një fe e një komb. S’jemi as turq, as arab jemi shqiptare, arjan te pastër dhe te krishterë. Po gjithkush zgjedh te besoje kudon vet. Pa cenuar bene tjetrit, herojt e kombit tonë dhe pa u tallur me to. Ajo qe ka ndodhur dje ndaj figurës se heroit te krishterimit dhe kombit shqiptare është tradhti.  /Gazeta IMPAKT

OPINIONE