Bota

Erdoğan: Arabia Saudite të dëshmojë se Khashoggi u largua nga konsullata

 Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se konsullata saudite në Stamboll duhet të dëshmojë nëse gazetari i zhdukur Jamal Khashoggi është larguar nga ndërtesa pas hyrjes në të të martën e kaluar.

“Është detyra jonë humanitare dhe politike të ndjekim nga afër çështjen”, tha Erdoğan në Budapest gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin hungarez Viktor Orban.

Burimi: AA

OPINIONE