Shqiperia

Fatos Lubonja: Pas daljes së përgjimeve, Vangjush Dako të dorëhiqet

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u publikuan dokumente ekskluzive që dëshmojnë komunikimin dhe afrimitetin e Vangjush Dakos me bandën Avdyli në Shijak.

Lubonja u shpreh se Vangjush Dako duhet të dorëhiqet dhe prokuroria të vijojë hetimet për të.

“Në këtë dosje na del konferenca e madhe e kryetarit të bashkisë së Durrësit me njerëz të bandës së drogës. Është Dako që i merr në telefon dhe falënderon ata. Këto dokumente duhet parë me imtësi. Prokuroria duhet të kishte hetuar. Dako duhet të japë dorëheqjen vetëm për faktin që është i lidhur me këto figura.”