Shqiperia

Fëmija humb jetën nga fruthi, motra dhe vëllai nisen drejt Tiranës

Një fëmijë rreth 12 vjeç ka ndërruar jetë këtë të martë, në një fshat në Fushë-Arrëz të Pukës. Paraprakisht, dyshohet se fëmija ka humbur jetën nga fruthi. Fëmija 12 vjeç ndërroi jetë para se të transportohej në spital.

Ndërsa motra dhe vëllai i fëmijës që ndërroi jetë janë transportuar me helikopter drejt Tiranës për tu mjekuar, pasi edhe ata kanë shfaqur shenja të sëmundjes së fruthit.