Flakët përfshijnë varrezat në Zvërnec, deri pranë banesave. Banorët e kaluan natën jashtë

Një zjarri i madh ka rënë gjatë natës në Zvërnec të Vlorës.

Sipas informacioneve të para bëhet e ditur se zjarri ka përfshirë varrezat deri pranë shtëpive.

Mësohet se banorët janë evakuuar nga banesat e tyre dhe kanë kaluar natën jashtë.

Gjate natës në vendin e ngjarjes ka qene policia, zjarrfikësja dhe ambulanca.

Nuk dihen ende rrethanat si ka rënë zjarri./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne