Forcat izraelite arrestuan shumë palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite arrestuan shumë palestinezë, duke përfshirë një grua, gjatë bastisjeve në qytete të ndryshme të Bregut Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu.

Sipas informacionit të marrë nga dëshmitarët okularë, ushtarët izraelitë kanë bastisur qytet Jenin, Tulkarm, Ramallah, Al Halil, Salfit dhe Qalqilya të Bregut Perëndimor.

Forcat izraelite arrestuan shumë palestinezë, duke përfshirë një grua, gjatë bastisjeve.

Që nga 7 tetori 2023, kur ushtria izraelite nisi sulmin e saj në Rripin e Gazës, ka patur rritje të arrestimeve, bastisjeve dhe sulmeve kundër palestinezëve në Bregun Perëndimor të pushtuar dhe Kudsin Lindor./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne