Forcat turke të sigurisë neutralizuan 4 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 4 terroristë të organizatës separatiste terroriste PKK të zbuluar në rajonin Hakurkveri të Irakut.

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare në një deklaratë të bërë në llogarinë zyrtare në Twitter njoftoi se me anë të elementëve të zbulimit dhe monitorimit në rajonin Hakurk në veri të Irakut u zbuluan 4 terroristë të PKK-së.

Në deklaratën e lëshuar nga Ministria thuhet se terroristët në fjalë u neutralizuan me anë të një operacioni ajror të kryer në këtë rajon, ndërsa shtohet se operacionet do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristët të fundit./trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne