Bota

Forcat ushtarake të regjimit sionist vazhdojnë arrestimin e palestinezëve

Forcat ushtarake të regjimit sionist sot në mëngjes kanë sulmuar rajone të ndryshme të Bregut Perëndimor të Lumit Jordan dhe kanë arrestuar disa palestinez.

Qendra informative e Palestinës njoftoi se ushtria e regjimit sionist duke kryer sulme dhe bastisje në Ramallah, Bejt Lahm, Tulkerem, Xhenin, Al-Khalil dhe Nablos ku ka arrestuar 24 palestinezë me pretekst se kanë sulmuar objektiva të regjimit sionist.

Burimet palestineze thonë se ditëve të fundit forcat ushtarake të regjimit sionist kanë shtuar sulmet  e tyre kundër palestinezëve./PT

OPINIONE