Shqiperia

Habit Vangjush Dako: S’më përballon dot njeri, jam supermen!

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ kreu i bashkisë së Durrësit është vënë përballë akuzave për lidhje të tij me grupin e ‘Avdylajve’ të arrestuar për trafik droge.

Vangjush Dako ka thënë se ai në fushatë takon shumë persona, ndërsa e ka konsideruar veten në fushatë si supermen.

Unë në fushatë nuk lëviz as me eskortë politike as me deputetë. Lëviz vetëm me shoferin se nuk më përballon dot njeri. Se ndaloj, takoj njerëz, pi diku një kafe, takoj të tjerë. Mua më njohin njerëzit. Jam akulllore, i shikon këto duar, janë akullore këto, s’kam prekur as pistoletë, as drogë, as lekë të pista. Lul Basha i ka me gjak dhe të zeza se i ka duke numëruar të zezat. Me mua krahasohen këta? Por unë nuk pranoj të krahasohen me mua këta! Unë në fushatë jam superman, bëj takime me 20 vetë, me 50 vetë”– tha Dako.

Burimi: BalkanWeb

OPINIONE