Bota

Irani: Do t’i tejkalojmë sanksionet ekonomike të Washingtonit

 Një zyrtar i lartë iranian ka deklaruar se vendi i tij do t’i tejkalojë sanksionet ekonomike të SHBA-ve duke punuar më ngushtë me Kinën, Rusinë dhe Turqinë.

Siç njofton Agjencia studentore iraniane e lajmeve (ISNA), këshilltari i udhëheqësit suprem të Iranit për marrëdhëniet ndërkombëtare, Ali Akbar Velayati, ka theksuar se “Irani do të tejkalojë problemet duke punuar me Kinën, Rusinë, Turqinë dhe vendet tjera miqësore”.

Burimi: AA