Islamofobja Arbana Xharra sulmon Erdoganin dhe kundershton ekstradimin e shtetasve turq te akuzuar per terrorizem

Islamofobja Arbana Xharra ka sulmuar kreun e shtetit turk presidentin Erdogan dhe dhendrin e tij. Ajo e akuzon ate dhe dhendrin e tij se kane perfituar nga proceset e privatizimit te aseteve te Kosoves duke dhene ryshfet.

Sipas islamofobes dhe turkofobes, presidenti turk Erdogan ka ne dore shume politkane kosovare te cilet i akuzon se jane pjesemarres ne keto procese.

Islamofobja Arbana Xharra kundershton edhe ekstradimin e gjashte shtatasve turq te akuzuar nga drejtesia turke per terrorizem. Ekstradimin e tyre qe eshte bere ne baze te marreveshjeve ndershteterore ajo e quan rrembim dhe jo ekstradim. Me kete, ekstremistja islamofobe Arbana Xharra tregon se po mbron edhe persona te akuzuar per terrorizem, mjafton qe ata te jene kundershtare te kreut turk dhe shtetit te Turqise.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne