Shqiperia

Kameramanët e TV-ve goditen nga policia, filmuan arrestimin e protestuesve – video

Pak pasi kishte përfunduar protesta e banorëve të Astirit, policia ka arrestuar disa protestues, mes tyre dhe një fëmijë minoren 13 vjeç.

Në vendgjarje janë goditur me forcë operatorët e televizioneve, pasi kanë qenë duke filmuar arrestimin e protestuesve.

Operatorët janë goditur në pjesën e këmbëve për të penguar filmimin e arrestimit të dhunshëm që policia bëri ndaj protestuesve./faxweb

 

OPINIONE