Shqiperia

Kapet trafikanti i refugjatëve sirianë, emri

Një 26 vjecar nga Korca, ka rënë në prangat e policisë, për dhënie ndihme për kalim ilegal të kufirit, klandestinëve sirianë. Burimet nga Policia e Gjirokastrës, kanë bërë të ditur se është arrestuar Ervin Llaka 26 vjec nga Bilishti i Korcës pasi në bashkëpunim me dy persona të tjerë, i’u ka dhënë ndihmë për kalim ilegal të kufirit nga Greqia në Shqipëri, tre klandestinëve sirianë.

Kanë qenë specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër, ata që kanë ndaluar Llakën në vijën kufitare.