Intervista Kultura

Kastriot Myftaraj thote qe ne Shqiperi Skenderbeu shahet nga nena

Ne nje interviste te dhene per TV Shijakun, Kastriot Myftaraj ka bere disa deklarata te forta kunder intelektualeve shqiptare qe kritikojne mitin e Skenderbeut. Deklaratat jane dhe me te egra sesa te Fahri Xharres apo Mentor Nazarkos.

Sipas Kastriot Myftarajt, ne Shqiperi ekziston nje konspiraci zvicerane – cifuto – sorosiste – arabe – turke qe sulmon heroin kombetar te Shqiperise. Myftaraj akuzon fondacionin Soros dhe hebrejte si dora e fshehte e cila nxit sulmet kunder Skenderbeut ne Shqiperi. Pas sulmit kunder Skenderbeut fshihet plani per te krijuar Jugosllavine e re. Ka nje front i cili udhehiqet nga Oliver Schmitti, Fatos Lubonja dhe Olsi Jazexhi. Ne kete front eshte edhe Ardian Klosi, te cilin e vrau Edi Rama.

Sipas tij Fatos Lubonja eshte sorosist. Mustafa Nano eshte erdoganist. Ndersa Olsi Jazexhiu nuk eshte historian por ben xhihad kunder Skenderbeut. Faj per sulmin kunder Skenderbeut ka edhe kryeministri Edi Rama, pasi ai ka futur nje lende fetare ne shkollat e Shqiperise ku do mbrohet Muhameti. Armik i Skenderbeut eshte edhe Blendi Fevziu pasi ai eshte haxhi, ka shkuar ne haxh dhe ka bere haxh ne Qabe. Eni Vasili qe ben emisione kunder Skenderbeut nxitet nga pronari i saj Irfan Hysenbelliu i cili ka marre leke nga Gaddafi.

Sipas Bejdo Malos sulmet kunder Skenderbeut kane nisur me lejen e Edi Rames. Ndersa Kastriot Myftaraj thote qe Edi Rama duhet te hedhi ne ere xhamine e madhe qe po nderton Erdogani ne Tirane.

OPINIONE