Katoliku Rama që burgos muslimanët i bën homazh dhe thur lavde At Zef Pellumit

Kryeministri katolik shqiptar Edi Rama nuk nguron për asnjë cast të diferencojë shqiptarët përsa i përketi përkatësive fetare. Një herë shfaqet më musliman se klerikët e islamit dhe një herë tjetër më katolik se papa. Në kohën e tërmetit dhe pandemisë Rama publikonte në faqen e tij zyrtare foto me citime kuranore ose të dijetarëve të islamit ndërsa tani i thur lavde At Zef Pllumit duke i bërë homazh jetës dhe veprimtarisë së tij.

Madje Rama nuk nguron që ta përdorë atë dhe emrin e tij duke i bërë edhe qejfin vetes se gjoja ai e kishte parë atë si të vetmin njeri që mund ta shpëtonte shqipërinë.

“Veç ti munesh me e krye dekomunistizimin përfunimtar t’asaj partie e t’ksaj shoqnie, prandaj hiç mos u tut n’dasht me i dal për zot ksaj Shqipnie t’ngatrrume!”, ka shkruar Rama.

Teksa Rama mburret me jetën dhe veprën e një katoliku, në të njëjtën kohë ai kërcënon, arreston dhe burgos besimtarë muslimanë./GazetaImpakt/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne