Emisioni IMPAKT

Kina, Rusia, Irani dhe Amerika që na mbron!

 

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi komenton deklaraten e te ngarkuares me pune te SHBA-ve ne Tirane Leyla Moses – Ones e cila ka deklaruar se Rusia, Kina e Irani duan kaos ne Shqiperi. Flitet per vendimin e qeverise shqiptare per t’iu bashkuar aleances saudite – amerikane per te patrulluar ushtarakisht Gjirin Persik dhe raportin me te fundem te departamentit te shtetit. Analizohet perplasja dhe arroganca e SHBA-se ne sundimin e saj mbi Shqiperine dhe arsyet pse SHBA-te sulmojne Rusine, Kinen dhe Iranin jo vetem ne Shqiperi por ne te gjithe boten.

 

 

OPINIONE

INTERVISTA