Sociale

Konfirmohen 72 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 72 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri total i të infektuarve rritet në 2402.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se rastet e reja janë konfirmuar: 19 në Tiranë, 9 në Krujë, nga 8 raste në Shkodër, Durrës, Pukë, nga 4 raste në Sarandë dhe Vlorë, nga 3 raste në Fier, Lushnje, 2 në Lezhë, dhe nga 1 rast në Korçë, Elbasan, Has, Kavajë.

Në vendin tonë aktualisht janë 963 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës.

Po ashtu, njoftohet se në 24 orët e fundit janë shëruar 38 persona nga Covid-19, ndërsa numri total i të shëruarve në vend rritet në 1,384.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë     371

Durrës     181

Shkodër     162

Vlorë     103

Fier         48

Lezhë     33

Korçë     26

Kukës     15

Elbasan     12

Gjirokastër 7

Berat      5

/tpz

OPINIONE

INTERVISTA