Koreja e Veriut kryen test të ri raketor

Koreja e Veriut ka kryer një test të ri raketor në Detin Lindor (Detin i Japonisë).

Siç raporton agjencia e lajmeve Yonhap, në një deklaratë të Shtabit të Përgjithshëm të Koresë së Jugut thuhet se Pheniani ka lëshuar raketa të papërcaktuara në Detin Lindor (Detin i Japonisë).

Ende nuk dihet numri dhe lloji i raketave që u lëshuan nga Koreja e Veriut./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne