Rajoni Sport

“Kosova është Serbi”, UEFA ndëshkon Rumaninë

Ditën e sotme UEFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Rumanisë pasi tifozët rumun lëshuan kore raciste kundër Kosovës gjatë ndeshjes me Serbinë.

“Kosova është Serbi”, këto ishin fjalët e tifozëve rumun.

UEFA ka vendosur gjobë shumën prej 50 000 euro për koret racistë ndërsa 23 mijë euro për shkak së tifozët kanë pushtuar fushën dhe kanë ndezur fishekzjarre në stadiumin kombëtar të Bukureshtit.

Rumania do të luaj pa tifozët dhe FFR në ndeshjen e radhës.

Etiketa

OPINIONE