Shqiperia

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri: Ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Richter goditi para pak minutash Shqipërinë.

Goditja ndodhi disa kilometra në brendësi të detit përballë Gjirit të Lalzit dhe pati një thellësi rreth 10 kilometra.

Kjo është goditja e dytë e këtij mëngjesi pas një tjetre me magnitudë 3.3 të shkallës Richter.

/tpz

OPINIONE

INTERVISTA