Bota

Maduro falënderon ushtrinë që mposhti ‘grushtin e shtetit’

Presidenti i Venezuelës Nicolás Maduro ka lavdëruar forcat e armatosura që i qëndruan besnik atij duke mposhtur një “grusht shteti” të udhëhequr nga SHBA dhe udhëheqësi i opozitës Juan Guaido.

Gjatë tubimit Maduro fajësoi gjithashtu edhe sulmet e mëdha kibernetike kunder Venezuelës.

Maduro ka ruajtur mbështetjen e aleatëve ushtarakë dhe të ngushtë, duke përfshirë Rusinë dhe Kinën që kur Guaidó u veteshpall president i përkohshëm më 23 janar.

OPINIONE