Mbi 6 milion turistë të huaj vizituan Iranin gjatë 9 muajve

Një total prej 6,074,000 turistë të huaj vizituan vendet turistike iraniane në nëntë muajt e parë të vitit kalendarik iranian të 1397 (filloi më 21 mars 2018).

Zëvendës Shefi i Trashëgimisë Kulturore, Artizanatit dhe Turizmit të Iranit (ICHHTO) Vali Teimuri i tha të premten Agjencisë së Lajmeve  IRNA se në të njëjtë periudhë gjashtë milionë iranianë gjithashtu vizituan vende të tjera.

Irani është midis 10 vendeve të botës në aspektin e atraksioneve turistike dhe tërheqjet historike, natyrore dhe shpirtërore duhet të përdoren për të tërhequr më shumë turistë, shtoi Vali Teimuri.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne