Shqiperia

“Më kërkuan të largohem pa motivacion” – Denoncoi mungesën e veshjeve speciale në QSUT, shkarkohet mjeku Ilir Allkja

Ilir Allkja mjeku i QSUT i cili pak ditë më pare denoncoi mungesën e veshjeve speciale per personelin mjekësor është shkarkuar nga detyra.

Lajmi konfirmohet nga vetë Allkja përmes një postimi në facebook, ku shkruan se për arsye të panjohura i është kërkuar largimi nga puna. ‘Miq sonte më është kërkuar të largohem nga puna pa motivacion!

Kerkova të ma jepnin me shkrim!
Hakmarrje e ulet e Edi Rames dhe e Skender Bratajt ne ditët kur Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për mjekë ! Sonte po qendroj në punë kundër urdhrit , në shërbim të pacientëve !
Ju dua shumë !- shkruan Allkja në postimin e tij./tpz

OPINIONE