Bota Kuriozitete

Meka pushtohet nga mijëra karkalecë, nuk kishte ndodhur më parë

Meka është ‘pushtuar’ nga mijëra karkalecë. Kjo po ndodh ndëkohë qe 138 persona janë vënë në aksion për pastrimit e tyre. Në një video duken insektet e grumbulluara përreth Xhamisë së Madhe në Mekë.

Video tregon karkalecat duke kapërcyer në të gjitha drejtimet, mbi kokat e pastruesve me uniforma të gjelbra që po mundohen t’i pastrojnë.

Faqja Arabe e CNN, shkruan se autoritetet kanë deklaruar se insektet ishin identifikuar si ‘karkaleca të zinj’ dhe insekte migratore.

OPINIONE