Ndryshimet në prokurori/ Lubonja: Provë e dështimit të reformës, drejtësia po kapet nga qeveria

Analisti Fatos Lubonja, ka qenë i ftuar sot në rubrikën Opinion në News 24, ku ka folur për emërimet e reja në Prokurori.

Sipas Lubonjës, këto emërime janë të kota pasi zëvendësimet nuk po bëhen me prokuror të tjerë për të vendosur drejtësi, por po zëvendësohen për pasi janë mbështetës së maxhorancës.

Lubonja thotë se kjo është prova e dështimit të reformës në drejtësi dhe kapjes së saj nga maxhoranca.

“Më kë po i zëvendëson, me këta që mbështesin maxhorancën. Ku po shkojmë tek maxhoranca që terrorizon gjithë pjesën tjetër. Kjo është provë e dështimit e reformës në drejtësi, por dhe për të kapur drejtësinë maxhoranca”, ka thënë Lubonja.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne