Nën akuzë se pagoi 30 mijë euro për të vrarë bashkëshorten, çfarë thotë Naim Murseli në polici për krimin

Naim Murseli dhe Granit Plava janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës, nën dyshimin se të njëjtit kanë bashkëpunuar për vrasjen e Liridona Murselit. Liridona u vra mbrëmjen e së mërkurës, nga një person që u paraqit si hajn dhe kërkoi para nda familja Murseli, e cila po kthehej me veturë në shtëpi. Liridona është vrarë nga i dyshuari.

Naim Murseli kishte deklaruar në polici atë natë se hajni kërkoi nga ta para, e më pas urdhëroi Naimin të largonte fëmijët nga vetura. Atëherë edhe dyshohet të ketë vrarë Liridonën. Megjithatë, autori Granit Plava ka pranuar sot përpara policisë se ai ka kryer veprën në fjalë dhe se për të bërë këtë akt kriminal ishte urdhëruar nga vet Naimi. Naim Murseli është dakorduar me Granitin që për 30 mijë euro “të kryhet kjo punë”.

 

 

Pamje të kamerave që dëshmojnë takimet mes tyre janë konfiskuar nga policia. Burim pohojnë se Naim Murseli gjithashtu ka pranuar përpara policisë se është implikues i vrasjes së gruas së tij./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne