Shqiperia

Po shpërndanin drogë pranë stadiumit, kontrolli policor kap mat dy pogradecarët (Emrat)

Policia e Pogradecit ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, duke arrestuar dy persona dhe sekuestruar një sasi kanabis, të ndarë në doza gati për shitje.

Në pranga kanë rënë dy të rinjtë Xhon Zeqollari dhe Kristi Hamza, të cilët janë kapur duke shpërndarë lëndën narkotike ë afërsi të Stadiumit.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, goditën një rast të shpërndarjes së tyre në doza të vogla, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve Xh. Z., 25 vjeç, banues në Pogradec dhe K. H., 23 vjeç, banues në fshatin Leshnicë, Pogradec.

 

 

Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, forcat e policisë kanë bërë të mundur lokalizimin dhe ndalimin e dy shtetasve të mësipërm në afërsi të Stadiumit, ku gjatë kontrollit fizik të tyre, iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis e ndarë në doza gati për shitje dhe një sasi lekësh.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”./BW

OPINIONE